Jezioro Łagowskie i jego tajemnice
Osoby poszukujące ciszy i kontaktu z naturą, nieraz wybierają okolice Jeziora Łagowskiego jako miejsce swojego zamieszkania. Jednak nie tylko, jest to też atrakcyjna lokalizacja do prowadzenia obiektów noclegowych, jak hotele, ośrodki wypoczynkowe, czy apartamenty na wynajem. Warto zobaczyć to miejsce na własne oczy i odkrywać wszystkie jego tajemnice.
Podstawowe informacje o Jeziorze Łagowskim
Jezioro Łagowskie znajduje się w części Pojezierza Lubuskiego, która nazywa się Pojezierzem Łagowskim, na terenie województwa lubuskiego, powiatu świebodzińskiego. Znajduje się na terenie Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. Jego powierzchnia wynosi 82 hektary. Dawniej było połączone z Jeziorem Ciecz, ale oba jeziora zostały sztucznie rozdzielone. Między nimi znajduje się miejscowość Łagów, która jest uważana za Perłę Ziemie Lubuskiej. Liczne atrakcje turystyczne przyciągają tam wiele osób.
Atrakcje turystyczne w okolicach Jeziora Łagowskiego
Podstawą są oczywiście atrakcje związane bezpośrednio z jeziorem. Liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, takiego jak kajaki, cieszą się dużą popularnością. Do tego jest możliwość odbywania rejsów wycieczkowych. Jezioro Łagowskie jest też rajem dla wędkarzy. Miłośnicy turystyki pieszej i rowerowej również znajdą coś dla siebie. Wokół jeziora biegnie trasa przyrodnicza, a w okolicy jest kilka szlaków.
Co kryje historia Łagowa?
Oprócz atrakcji związanych z aktywnością, można znaleźć też kilka miejsc do zwiedzania. W Łagowie znajduje się zamek joannitów. Wbrew pogłoską nie został w nim ukryty żaden skarb Templariuszy. Według historii zamek jest nawiedzony przez Rycerza w Płomieniach oraz Białą Damę. Pierwszy z nich został wpisany do katalogu „Duchy Polskie”, jako jedyny z województwa lubuskiego. Warto tam pojechać i poznać bliżej jego historię.